Wykładowca

Edukacja

W 2014 roku Wiktor Piątkowski obronił w Szkole Głównej Handlowej pracę doktorską z marketingu na rynku mediów oraz przez wiele lat prowadził na różnych uczelniach zajęcia z tematyki związanej z mediami, głównie telewizją.

Warsztaty

Od 2010 roku prowadzi zajęcia scenariopisarskie w Polsce i za granicą. Organizowane przez Bahama Films „Scenariopisarstwo dla początkujących” to pierwsze w Polsce komercyjne warsztaty z pisania scenariuszy filmowych. 

Przez ponad 13 lat w warsztatach filmowych prowadzonych przez Wiktora Piątkowskiego uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym pracownicy większości stacji telewizyjnych w Polsce, firm produkcyjnych i dystrybucyjnych, a także uniwersytetów i szkół filmowych. 

Absolwenci warsztatów dostali się na wymarzone studia filmowe w Polsce i zagranicą, a wiele osób rozpoczęło pracę w telewizji przy pisaniu seriali (np. od jesieni 2016 Polsat emituje codzienny serial napisany w całości przez absolwentów warsztatów Bahama Films). 

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Wiktora Piątkowskiego byli nominowani i nagradzani w konkursach Script Pro, Script Wars i Trzy Korony, jeden z absolwentów dostał nagrodę za scenariusz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jedna osoba miała okazję zaprezentować powstały na warsztatach scenariusz podczas festiwalu filmowego w Cannes, a inna została nominowana do Oscara!

Wiktor prowadzi też warsztaty i master class za granicą. Jako międzynarodowy ekspert współpracuje również z rządową organizacją USAID podczas programów rozwijających produkcję filmową i telewizyjną na Ukrainie. Uczestniczy też w wielu festiwalach i eventach branżowych, również w roli jurora (np. międzynarodowy festiwal w Pilźnie).

pl_PLPolski