Producent

Produkcja filmowa

Wiktor Piątkowski założył w 2009 roku Bahama Films, niezależną firmę produkcyjną z siedzibą w Warszawie. Od tego czasu produkował m.in. filmy fabularne („Święta inaczej”), dokumentalne („Nie dotykając gór”), krótkometrażowe („Reset”) oraz przygotowywał produkcje telewizyjne w Polsce i za granicą.

W 2018 roku Wiktor Piątkowski razem z Mathieu Van de Velde z Francji i Sandrą Buchtą z Niemiec współorganizował 7. edycję finansowanego przez fundusz filmowy z Południowego Tyrolu programu Racconti, skierowanego do scenarzystów i producentów z Włoch, Niemiec i Austrii.

Portfolio

We Włoszech razem z Endemol Shine Italy oraz Black Sheep Films rozwija serial „Lullaby”, który po raz pierwszy został zaprezentowany podczas festiwalu MIA w Rzymie w 2019 roku.

W Niemczech Wiktor koprodukuje seriale „Social Murder” i „Delivery Monkeys”. Wraz z partnerami rosyjskimi rozwija serial we Władywostoku („Penelopes”) oraz film w Petersburgu („The White Nights’ Heist”). Rozwija też nowe projekty z producentami z Francji i Skandynawii.

Seriale i filmy rozwijane przez Wiktora Piątkowskiego były prezentowane m.in. na festiwalach i eventach branżowych w Berlinie, Rzymie, Monachium, Tallinie, Odessie i Londynie. Część z nich jest aktualnie w fazie developmentu i preprodukcji.

W 2020 Wiktor Piątkowski został uznany przez organizatorów festiwalu Cannes Series za jednego z 300 „Producers to Watch”.

pl_PLPolski