Referencji udzielili m.in.

Miałem wielką przyjemność pracować z Wiktorem w writers’ roomie. Jest mistrzem opowiadania historii o mocnym, międzynarodowym przekazie, sięgającym daleko poza jego ojczystą Polskę.

J.V. Hart, USA (Dracula, Hook, Kontakt, Herb piratów, Tomb Raider: Kolebka życia)

Scenarzysta

Wiktor sprawia niezapomniane wrażenie: zabawny, pracowity i zawsze pełen pomysłów. Czekam z niecierpliwością na jego każdy kolejny projekt.

Graham Yost, USA (Speed – niebezpieczna prędkość, Justified: Bez przebaczenia, Zawód: Amerykanin, Pacyfik)

Showrunner

Wiktor pracuje szybko, jest błyskotliwy i zabawny. Ma inteligentne poczucie humoru i wyjątkowe, atrakcyjne spojrzenie na rzeczywistość, dzięki czemu jest jedyny w swoim rodzaju.

Frank Spotnitz, USA (The X Files, The Man in the High Castle, Medici)

Showrunner

Z Wiktorem pracuję przy kilku projektach i nie mogłem sobie wymarzyć lepszej osoby do współpracy: jego dogłębna kreatywna wiedza i doskonała znajomość rynku międzynarodowego sprawiają, że w Europie Centralnej i Wschodniej jest partnerem pierwszego wyboru.

Mathieu Van de Velde, Francja (Mental, Patricia Moore)

Producent

Jako że spotykamy się na różnych konferencjach i festiwalach, zawsze uważałem Wiktora za pełnego pasji, utalentowanego i proaktywnego scenarzystę i twórcę. Żałuję, że nie mieliśmy okazji współpracować, kiedy nadzorowałem polskie produkcje HBO Europe, ale nie mogę się doczekać współpracy z nim w najbliższej przyszłości.

Marc Lorber, USA

Senior Vice President @ Lionsgate

Wiktor jest utalentowany, zaangażowany i dowcipny, ale przede wszystkim – oryginalny. W dziedzinie, w której trudno się wyróżnić, jego pomysły są zawsze zaskakujące, nieszablonowe i sprawiają wrażenie czegoś, czego nie robiono nigdy wcześniej. Poza tym ma bogate doświadczenie i potrafi je zrealizować. A do tego jest wspaniałym człowiekiem.

Ben Harris, Anglia (Młody Wallander, Diabelska gra, Ransom, Transporter, Muszkieterowie)

Showrunner

Poznałam Wiktora Piątkowskiego podczas Serial Eyes i od tamtego czasu obserwuję jego karierę. Wiktor to bardzo utalentowany scenarzysta i producent z Polski z ogromnym potencjałem do pracy przy międzynarodowych projektach.

Lorraine Sullivan, Netflix

Manager @ Creative Talent Investment and Development EMEA Netflix

Wiktor to niewątpliwie autor niezwykle utalentowany, genialnie pomysłowy, z pasją, a jednocześnie profesjonalnie wyszkolony i doświadczony. Współpraca z nim przynosi zespołowi produkcyjnemu Sputnik Vostok nie tylko jasny w odbiorze, pasjonujący materiał, ale także wrażenie wzajemnego porozumienia, odbierania na tych samych falach i przyjemne poczucie współtworzenia czegoś fascynującego.

Alexander Kessel

Założyciel i CEO @ Sputnik Vostok Production

Podoba mi się kreatywność Wiktora, jego nieszablonowe myślenie, profesjonalne podejście i zrozumienie rynków międzynarodowych. Jest innowacyjnym scenarzystą i producentem, z którym bardzo lubię pracować.

Heinrich Ambrosch, Austria (Freud, Brecht, W czepku urodzony, Jednostka specjalna Dunaj)

Producent

Miałem ogromną przyjemność być mentorem Wiktora podczas jego uczestnictwa w programie Serial Eyes. Wiktor ma naturalny talent do tworzenia struktur i opowiadania historii. Dzięki swojej pasji do szczegółów i talentowi do opisywania ludzkich zachowań potrafi balansować pomiędzy dramatem a komizmem. Ma moją rekomendację oraz zawsze chętnie będę z nim współpracował.

Piodor Gustafsson, Szwecja (Pierwszy śnieg, Granica, Żona, Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet)

Producent

Wiktor jest kreatywnym scenarzystą i producentem, który doskonale rozumie projekty o międzynarodowym potencjale. Podoba mi się jego poczucie humoru i podejście do współpracy. Bardzo go polecam.

Trond Berg-Nilssen, Norwegia (Lilyhammer, Spesialenheten, Hvaler)

Producent

Wiktor Piątkowski to scenarzysta godny zaufania. Cechuje go nie tylko profesjonalizm i kreatywność, ale także wysoka kultura osobista i otwartość na nowe wyzwania. Zawsze terminowo i rzetelnie wywiązuje się z powierzonych mu, nawet najbardziej wymagających, zadań.

Mariusz Łukomski, Polska

CEO @ Monolith Films

Wiktor Piątkowski to świetny scenarzysta z doskonałym wyczuciem detali i wspaniałym poczuciem humoru. Jest również przyzwyczajony do działania w coraz bardziej międzynarodowym świecie koprodukcji – miał okazję sprawdzić się we współpracy z osobami z różnych krajów, o różnych perspektywach. Jeśli będziesz miał okazję z nim pracować, zrób to!

Brendan Foley, Irlandia Północna (Cold Courage, Johnny Was, The Riddle, Under the Wire)

Scenarzysta

Współpraca z Wiktorem to przyjemność. Jego wrażliwość i wyczucie gatunku pozwalają precyzyjnie poznać bohaterów i historię przedstawioną w scenariuszu. Rozsądne podejście do scenariopisarstwa i ujmująca osobowość sprawiają, że pracuje się z nim doskonale.

David C.H. Østerbøg, Dania (Limbo, All I Want For Christmas, Hedensted High)

Producent

Wiktor jest bardzo utalentowanym, zmotywowanym i kreatywnym scenarzystą. Praca z tak pozytywnym profesjonalistą nad naszym ostatnim filmem była przyjemnością. Stale przygotowany, zawsze w gotowości do pracy i zawsze znajdujący kreatywne rozwiązania.

Magdalena Szwedkowicz, Polska

Media Executive

Wiktor to bardzo utalentowany scenarzysta, kreatywny, energiczny i szybki. Bardzo cenię sobie naszą współpracę.

Klaus Zimmermann, Francja/Niemcy (W pułapce, Transporter, Prawdziwa historia rodu Borgiów, Śmierć pod palmami)

Producent

Dzięki swojemu entuzjazmowi do opowiadania nowatorskich i zabawnych historii oraz znajomości produkcji filmowej i telewizyjnej Wiktor jest dla mnie wymarzonym scenarzystą do współpracy.

Moritz Polter, Niemcy (Okręt, Freud, Przekraczając granice, Czysta robota)

Producent

Wiktor, oprócz tego, że jest wspaniałym scenarzystą, jest również wspaniałym człowiekiem. Nawiązując nowe znajomości w branży filmowej i telewizyjnej, pierwszą rzeczą, jaką robię, jest „audyt osobowości”: czy będę w stanie długo pracować z tą osobą? W przypadku Wiktora odpowiedzią było zdecydowane TAK – nie tylko dostarcza on znakomitych treści, ale robi to z uśmiechem i uprzejmością. W przeszłości pracowałem ze zbyt wieloma „trudnymi” ludźmi, więc w przypadku Wiktora nie mogę się go wystarczająco nachwalić i polecić. Jest jednym z najlepszych w branży i zasługuje na wszystkie sukcesy, które go czekają.

Jonathan Farrelly, Irlandia (Poster Boys, Leap of Faith)

Producent

Wiktor to idealny partner dla każdego reżysera: potrafi w zaskakujący i niezwykle filmowy sposób opowiedzieć nawet najprostszą historię, ma niewyczerpane zasoby pomysłów, nigdy nie traci optymizmu i dobrego humoru, a podczas twórczych dyskusji i sporów zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro projektu.

Sławomir Fabicki, Polska (Z odzysku, Miłość, Ultraviolet, Męska sprawa)

Reżyser

Spotkałem Wiktora podczas Serial Eyes w Berlinie i byłem pod wielkim wrażeniem jego profesjonalizmu, energii, poczucia humoru i dążenia do doskonałości. Nie mogę się doczekać ponownej współpracy z nim w najbliższej przyszłości!

Roberto Amoroso, Włochy (Gomorra, Młody papież, 1992, Romanzo criminale)

Producent

Wiktor to wzór tego, czym powinien być nowoczesny scenarzysta: zawsze otwarty na pracę zespołową i twórczy wkład ze wszystkich stron, a zarazem naprawdę lubi się dzielić swoimi pomysłami. Od thrillera po komedię, Wiktor w Twoim zespole będzie inspirującym źródłem świetnych pomysłów i pozytywnej energii

Andreas Eicher, Niemcy (Muzyka, Człowiek z lodu, Los Angeles, Adam I Ewa)

Producent

Wiktor to jeden ze wschodzących międzynarodowych talentów z silną wizją tego, jaka powinna być europejska telewizja.

Moritz von der Groeben, Niemcy (Prawo Artura, Der Irland-Krimi, Undercover)

Producent

Wiktor to prawdziwie europejski filmowiec. Jego energia i optymizm są siłą sprawczą każdego projektu. Jest również znakomitym scenarzystą.

Torsten Götz, Niemcy (Miejsce zbrodni, Tanken, Deadline)

Producent

Poznałem Wiktora podczas Serial Eyes, gdzie wyróżniał się aktywnością zarówno w integrowaniu ludzi przy poszczególnych projektach i wspieraniu kolegów z zespołu, jak i w ramach programu jako całości. Z przyjemnością polecam jego i jego pracę.

Peter Treacher, Anglia (C21)

Dziennikarz

Wiktor doskonale rozumie europejskie koprodukcje. Jest utalentowanym scenarzystą i wschodzącym producentem, który potrafi realizować lokalne projekty o zasięgu międzynarodowym.

Uta Cappel, Francja/Niemcy (ARTE)

Producent i redaktor

Wiktor jest twórczo otwartym i bardzo profesjonalnym scenarzystą, który jest zawsze przystępny i ma świetną etykę pracy. Świetnie rozumie biznes filmowo-telewizyjny i stawia na pierwszym miejscu dobro projektu, co sprawia, że praca z nim jest bardzo przyjemna i skuteczna.

Oliver Uenzen, Niemcy (Sky)

Director Business Affairs
pl_PLPolski